30.

Her hırs karatmaz şimdi gözümü. Düşündüğümden ve olmam gerekenden çok daha yorgun buldum kendimi. Yalnız değildim fakat daha ıssızdı kıyılarım. Sanki beklenenden daha erken vuran medcezirle çekilmişti sularım.

Çok kurdum kafamda. Kelimeler tek başlarına anlamlılardı ama aynı cümlede bir araya gelmeyi reddettiler. Aynı asansöre binmekten çekinip bir yüzyıl daha beklediler. Uyandığımda olmam gerekenden çok daha yorgun buldum kendimi. Sanki tüm savaşlarımı rüyalarımda vermiştim. Her yeni bir cephe, yeni bir yaş demekti sanki ve o her bir yaşın yası vardı ruhumda.

Her hata kızartmaz şimdi yüzümü. Düşündüğümden ve olması gerekenden çok daha kolaydı artık itiraf etmek yanlışları. Her zaman suçlu değildim fakat kızgındı kumlarım. Sanki en çok da sevdiklerimi üzmüştüm ruhumun mezarının başında.

Bana Nilgün Marmara oku şimdi. Hesaplaşalım maziyle yarısı kurumuş bir çınar ağacının altında. Bana Küçük İskender oku. Bir sigara da biz yakalım, yaklaşmakta olan tüm zamansız kayıplara. Ve de en sonunda, bana Didem Madak oku. Onun dizeleriydi çünkü “itiraf artık tedavülden kalkmış kağıt bir para”.

Bugün zamanın karşısında bir kısa kibrit çöpü daha çektim, sevdiğim şairlerden bana hatıra.

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s