Meteor

Meteor yağmurlarından kaçıyor zihnim bu aralar. Sorunum da tam olarak buymuş. İnsanlıkta ustalaşayım derken kaçmalarda birinci gelmişim. Hak vermiyor değilim, gerçekten haklılar. Biraz kızdım. Biraz da gücendim.

Elimi çekeyim istedim klavyelerden çünkü ruh tamircim gerçekten yazmamam gerektiğini düşünüyor. Ona göre kötü duygularıma saplanıp bunları marine ediyormuşum (Tam olarak kendisinin sözleri bunlar). Bunu durmadan ama durmadan yapıyormuşum ve bunlar da depresyonun kaynağıymış. Kimsenin, kendisi dahil, yapabileceği bir şey yokmuş benim için. Kendim devam etmeyi huy haline getirmeliymişim. Kaçmamalıymışım hani.

Hak vermiyor değilim ama benim herkesten daha yoğun, daha çok kendimden bıkmışlıklarım. Sayısı yıldızlarla yarışır yeniden denemişliklerimin. Kaçmak mesela en büyük yeteneğimse hayatımın içine edebilen, vazgeçmeyişlerim tek gurur kaynağım. Çok yorgunum. Ve-ama-yine çok yorgunum.

Kızdım. Kendime zaten her gece uyumadan önce bir kere, her sabah bir kere uyandığımda kızıyorum. Bu sefer, başkalarına kızdım. Bana bakarken sabretmeye çalışanlara, çözüm üretmekten yoksun, çaresizlikle kamçılamaya çalışanlara kızdım. Ben hiçbir şeyi yanlış yapamayacak kadar bir şey yapmıyorum yaşayışımda. En çok da bununla sözlerini besleyenlere kızdım.

Ben bu aralar yazmaktan uzak duracaktım. Yazmadığım için kendime gücendim önce. Sonra dedim, kalk bir kahve koy ve gururlan vazgeçmeyişlerinle.

Ruh tamircim de, samimiyetle söylüyorum, nasıl olsa anlar günün birinde.

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s