Oda

Daha önce korkularımdan bahsetmiş miydim sana? Her insan mutlaka korkar günün birinde, üstelik de hiç korkmayacağını düşündüğü yerde.

Bence özel bir duygu değil korku, gerilim filmlerinde abartıldığı kadar. Zaten anidende belirmez eğer kaçmıyorsan rüyanda eli silahlı adamlardan. Herkesin korkularının temelidir, şüphecilik. Hani aklına düşer bir anda, hani hiç yoktan yere için içini kemirmeye başlar sıradan bir kış günü ayazında. Hani birden içinde bir boşluk hissedersin gerçekleşme ihtimalleriyle bezenmiş pirinç tanesi büyüklüğündeki olasılıklarla. Gelecek hepimiz için karanlık, hepimiz için belirsiz. Bahsettiğim korku bunların kıyısında bile değil.

Çocukluğuma dair anılarım pek sayılı ama görünüşe göre ne geliryorsa kişiliğimize, hatırlayamadığımız zamanların travması. Keşke annem bu kadar yalnız kalmama izin vermeseydi mesela kendimle. Babamsa her zaman hayaletti kendi köşesinde oturan. Kimseyi suçlamıyorum burada. Bazı korkularım, diyorum, oradan mı geliyorlar acaba?

Geride bırakmak istiyorum beni içten tüketen duygularımı. Bugün, bir iki gündür aslında, var aklıma bir şeyler. Ben ittikçe onları, geri geliyorsa yükselerek. Bu diyorum, kendi kendime, şüpheden dallanmış bir korku. Gerçek olacağı yok, gerçek olası bile yok belki. Bilmek, insanı daha iyi hissettirmiyor hani. Keşke beğenmediğimiz her şeyi unutabilseydik, bilim kurgu filmlerindeki gibi.

Her insan mutlaka korkar günün birinde. Her insan kendi zihnindeki odasında yaşar, çocukluğuna hapsolmuş halde. Bak bu konuda yalnız değilim, adım gibi eminim. Her insanın görmek istemediği şeyleri hapsettiği dolapları, yatak altları var o odalarda. Bazen tesadüf eseri karşılaşır korkularıyla bazen açar çıkarır o dolabın içinden. Sebepsizce değildir hani ama anlatamam hiçbirini.

Bugün bir geçse yarın daha iyi olacak gibi.

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s