Takım-yıldızı.

Bazı günler sanki içinde yalnızca mutlu insanların yolculuk ettiği gemiyi bir dakika ile kaçırmışım da rıhtımda arkasından bakakalmışım gibi uyanıyorum. Evet, bu bir güne başlama hissi. Bu bir ‘günaydın’, ‘iyi günler’ ve ‘iyi geceler’ notu aynı zamanda. Bir uyanmışlık hali. En kötüsünden değil belki de ama uyurken kaçırdığın onlarca geminin sefer listesi gibi.

Birkaç gündür, yazdıklarımın depresifliğiyle ilgili notlar alıyorum. Ne yalan söyleyim, buranın hayatıma bu kadar dahil olabileceğini düşünmemiştim. İyi mi ettim kötü mü, tam olarak bilemiyorum. Yine de yalnızlığımı gidermedi değil bir nevi hani. Neyse, yazdıklarımın depresif olduğunu söyleyenler olmuş. Öyle düşünmüyorum. İllaki hiç bitmeyen kışların getirdiği karanlıklardan dolayı bir takım artçı depresyonlara sürüklenmişimdir. Hangimiz sürüklenmedi ki?

İçerisinde bulunduğum durumdan şikayetçi değilim. Yaşayışım bana dokunmuyor hani. Bir şekilde toparlıyorum; bazen iyi bazen kötü. Bazen sadece yıldızları izliyorum, edebiyat yapmaksızın. Bazen az şarap, bazen cin-tonik, her zaman bir müzik ama arka planda. İçerisinde bulunduğum durumdan şikayetçi değilim. İnsanlar bence ders kitaplarına o kadar asılı kalmışlar ki, tuttuğumuz yaslarla depresyonu karıştırır olmuşlar. Ben yaslarımı giymeden önce bir güzel ütülerim.

Uyurken ben bir takım mutluluklar gemileriyle yıldızlara açılmışlar. Ben bunu bilerek uyandım bu sabah ama sorun değildi. Binemediğim gemilerden dolayı şikayetçi değilim ve kimsenin de bundan dolayı endişe duymasını istemem.

Tüm dünya bir gemide değildi. Dünya benimle birlikte rıhtımdan Kapadokya’daki balonlar gibi tüm o gemilerin gökyüzüne yükselmesini izledi.

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s