Süreç

Diyelim ki bir gün akşamüstü ruhumuz karıncalanmış. Diyelim ki en sevdiğimiz kitabın yerini üçüncü sınıf hayat bilgisi kitapları almış. Diyelim ki yapmamız gereken onlarca konuşma varmış topluluklar karşısında, sesimizin yerini ahlar çalmış.

Tüm bunları açıklayabilir miydik bir kişinin varlığıyla?

Uzun yol müdavimliği ciddiye alınması gereken bir bağımlılıktır. Bakınız: Yollar kendilerini kimseye bir kasıt olarak uzatmamıştır. Kasıtlı yapılan hiçbir davranış da kimsenin canını uzun yollar kadar yakmamıştır.

Diyelim ki bir akşamüstü ruhumuz güneş görmediği için rutubet bağlamış. Diyelim ki olduramadığımız her yemeğin aslında başka bir yiyeni varmış.

Tüm bunları açıklayabilir miydik sevdiklerimizi çevremizden nasıl uzaklaştırdığımızla?

İnsanların sevdiklerine olan düşkünlükleri ciddiye alınması gereken bir takıntıdır. Kimse yalnızlığı ile arasına bir başkasını durup dururken almaz ve yine yalnızlık, kimseyi uykusunda en kötü kabuslarından durduk yere uyandırmaz.

Tüm bunları açıklayabilir miydik bakışmalarla? Ya da kişisel olarak konuşmam gerekirse, tüm bunları açıklayabilir miydim ses tonunun ruhumda yarattığı sismik dalgalarla? Şimdi tükenmişlikten, sönmüşlükten bahsediyorsun…

Eğer sen söndüysen hiç beklenmeyen bir şekilde, kim yakıyor çevresine taktığı onlarca gök cismini peşi sıra döndüren Güneş’i içten içe?

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s