Üç

Teslim günleri yaklaşırken yine bir şey yapmamak için sağı solu kovalıyorumdur ofiste…

İnsanın kendini oyalamak adına dalamayacağı düşünce yok. Evde bıraktığı yatağının yalnızlığından bile dert çıkarabilir. Sonra bu yatakları yolsuz şehirlerin içine kondurup sonra bu yatakları, bir zamanlar sevmeye yanaştığı ama artık adlarını bile hatırlamadığı kadınların hayatlarına dahil edebilir. Boşluktan desen boşluktan değil, stresten desen, daha o matinelerin gösterim zamanı bile değil.

Dikkat dağıtmak için şekillendirilmiş masamda, kontratı bitmeden başka ülkede başka bir iş bulmuş arkadaşımın bıraktığı üç adet bambu var. Haftada bir kökleri tamamen suyun altında kalmayacak şekilde su veriyorum. Burada su vermek, genelde ya perşembe ya da cuma günleri ofisi kapatmadan bardakta duran içilmemiş suyu aslında vazoya boca etmek, demek. Her neyse. Kendimi her gün en az bir kere ‘acaba mutlu mudur’ diye sorgularken buluyorum. Mutlu değilse ve bunu bir şekilde belli edebilse ne yapabilirim, onu bile bilmiyorum. Kısacası ben bu bitkilerin dilinden hiç anlamıyorum.

İnsanın kendini oyalamak için salamayacağı dert yok ki bu, eğer gerçekten aklını fetheden bir şey yoksa bulunmaz bir nimet. Biliyorsun, aslında anlık olarak keyfin idare ediyor kendi arka bahçesinde. Biliyorsun, hayat böyle gitse gider hani bir şekilde.

Sanırım ehlileştirebildiğimiz krizleri, evde bizi bekleyen şehirleri, adlarını koyamadığımız kederleri ve arkadaşlarımız emanet etti diye üstüne düştüğümüz bitkileri toplayıp bir ömür elde ediyoruz denklemin diğer ucunda. Ve yine sanırım, ben bu aralar buna tamamım.

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s