Çığ

Hiç planladığım gibi gitmedi. Neron yanlışlıkla bir evi yakacağım derken böyle mi yaktı acaba koca Roma’yı?

Sanki insan en çok da yetiştirilişi gereği bilmekle yetinmiyor bazı şeyleri. Duymak da istiyor başkalarından. Hem öyle değilse neden icat edildi ‘teselli’ kelimesi?

Alpleri bile yerinden oynatabileceğimi düşündüğüm günleri özledim. Çok da sevemediğim bir ‘arkadaşımla’ başlamıştık çalışmaya aynı yerde, aynı gün. Üç sene sonra ondan, ‘ilk başladığımız günü hatırlıyor musun buraya?’ demişti. Gülmüştük baya. Üç yıl insanda beş farklı doğal afet nedeni. Birbirimizi çok sevmedik hiç bu kişiyle. Siz deyin kişisel çıkarlar, ben deyim bir kadın mevzusu. Çok da önemli değil. Profesyoneldik hani. Orada, o gün birbirimizi anlamıştık, anlamak için iyi anlaşabilmek gerekmezdi.

Bana göre olmadığını bile bile yükseklerden uçmayı tercih ettim şimdi. Bunu bilmiyordum o zamanlar tabi. Zaten o zamanlar bilmediklerimizi bilseydik, atlar mıydık o uçaklardan hesaba katmadan karakterlerimizi?

Şimdilerde sarmıyor söylediklerim kendimden 15 yaş küçük kuzenimi. Dopdolu yüreği, dopdolu ruhu, diyemiyorum karşısına geçip de ‘O alplar yerinden oynatılamaz’ diye. Hem belki bendim beceriksiz olan en başından beri.

O kadar çok hayat var ki uyarmak istediğim. Karın yağmasına sevinen birine nasıl diyebilirsiniz bunun sonu altında kalacağın çığ diye? Uyarmak mı daha iyi en başında, yoksa teselli mi sonrasında?

O kadar çok ruh var ki dokunmak istediğim. Bilmiyorum nasıl yapılır bu iş kırmadan hevesleri…

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s