İmge

Bir şekilde boşluğuna gelirse bile dalma uykulara sabahın 9’undan sonra. Ya özlediklerini görürsün ya da vicdanını kurcalayanları, o rüyalarda.

Giden gidiyor belki, bazılarının hiç umrunda bile olmuyorsun. Çoğu zaman sen, kendine çektirdiğimle kalıyorsun. Mesela dün, tüm kelimelerim tükenmiş. Çok yazmış, çok düşünmüştüm de zihnim temizlenmişti hani. Kim bilir kimlere hesap verdim yine sabaha karşı, kimlerle bozuştum, kimlerle seviştim o rüyalarda da bu kadar dolu uyandım yine. İki şey aslında çok canımı sıkıyor.

Aynı girdabın içine düşmelerim, onca çabadan sonra. İnsan kendine bu kadar büyük sözler vermemeli her şeyin daha güzel olacağı adına. O kadar cafcaflı hayaller kurmamalı tutamadığı o büyük sözlerin adına. Hani başkası olsa her şeyi yaparsın ya, adını kötü bilmemeleri namına; kendine gelince gidemezsin İmge Kitabevinin önüne buluşma saatinde. Sanki kendi kişiliklerimizle oynadığımız yüzleri kara çıkartma oyunu, durmadan tekrarlanan burada.

Sonra birde kaçınmalarım var insanlardan. Herkes bu kadar uzağa kaçar mı cevabını bildiği ama cevaplamak istemediği soruları olduğunda? Üstelik hayatta bize bir değerimiz olduğunu hissettiren insanlardan. Ve yine üstelik ‘hayat senin olmadığın bir kalıba sığdırılmışsa, istemiyorum o zaman’ diyebilen cesur insanlardan. Ben bu duvarları tam mesaili örüyorum. Beni darmadağın edeceğini bile bile örüyorum. Sonra gidip terapide de bunu aynen böyle diyorum. Ben bana yapmamam gerektiği söylenen şeylere elimi atmadan duramıyorum.

Çok düşük. Çok mutsuz. Yine boğazımda o eller. Ben hiç güzel şeyler yazamayacak mıyım? Ben mutlu olmaya çalışırken bile kendime ihanet ettiğim hissinden hiç kurtulamayacak mıyım? Biraz cesaret. Biraz da olsa o insanlara yanlarında olduğumu hissettiremeyecek miyim?

Daha iyi biri olarak kişisel gelişeceğimi düşünmüştüm. Daha disiplinli. Sözünün eri.
Oyuncaklarıyla oynarken sınırlarını deneyen çocuklara benzedim şimdi. Ruhumu kırılma noktasına kadar eğip büküp geri salıyorum ve daha kötüsü bunu, rüyalarımda da yapıyorum.

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s