Küf-sokak

Kimseyi bizim dışımızda bir hayatı var diye suçlayamayız, hiç beklenmedik anda yakalandığımız yağmurlar için suçlayamayacağımız gibi gökyüzünü.

Kırıp dökmelerin dahil olduğu kocaman sakarlıklar var hayatımızda. Bazen göremediğimiz ilgilerin alınmışlıkları ve bazense gösteremediğimiz sevgilerin suçlulukları yer etmiş ruhumuzda. Kimseyi bizi fark etmediği için suçlayamayız hani. Milyarların doldurduğu yer kürede kaç tane ara sokak fark edebiliyoruz ki büyük büyük şehirlerde? Kimseyi yine aynı şekilde evine gitmeye çalışırken suçlayamayız yolumuzu kesti diye. Sen kader dersin, ben kadere inanmam. Acele tesadüfleri, kader gibi kolaycı bir kelimenin altına sığdırıp kaçamam.

Bugün çok düşündüm bir iki küflenmiş kalp kırığını. Birini hiç tanımamış olmayı dilemek, yine o birinin varlığına yapılabilecek en büyük hakaret. Bazen, dedim, hiç anlaşılamıyoruz hani ve belki de en çok bu kırıyor. Akla gelen ilk şey o zaman, hiç tanımamış olmayı dilemek. Bazen, yine, bazılarından hani, zaten hiçbir zaman sözünü vermedikleri ilgiyi beklerken buluyoruz kendimizi. Ya hiç tanımamış olmayı diliyoruz ya da suçluyoruz, vakitsiz yağan yağmurları suçladığımız gibi.

Bir yerlere varmamız gerekiyor, bir yerlere gitmemiz gerekiyor en nihayetinde. O sokaklardan illaki geçilecek, o yollar bir şekilde kesilecek demek bu. Eskiden girdiğim sokağı çok dikkatli seçmeye çalışırdım, insan doğru olsun istiyor hani. Bir kere yaşasın ama tam yaşasın istiyor. Çok büyük sakarlıklar yapmışım. Şimdi dönüp baktığımda en güzel sokaklar yanlışlıkla sapılan kestirmelerdi hayatımda.

Kimseyi bir hayatı var diye suçlamamalıydım hani. Her şeye rağmen yakalandığım yağmurlar çok güzeldi.

Yazar: wherethehollowthingsare

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s