68-k

Biriktirdiğim anıların oyununa geliyorum çoğu zaman. Bazen alalede geçtiğim bir parkın kuytusundan atlıyorlar üstüme. Bazen kırılan bir bardağın çatlakları arasından süzülüp karışıyorlar atmosfere.

Hiçbir anı, hiçbir anının ormanı, sırf yaşanmışlıklar var diye içinde, düşündüğümüzden güçlü kılmıyor bizi. Kalabalıklar veya daha az yalnızlıklar, insanlarla olur. Anılar, zamanın izdüşümüdür, su birikintisidir yağmur sonrası. Yine anılar, gezegenlerin güneş vurmazken yüzlerine, merdiven altında buluşmasıdır. Anılar, 68 sonrası kuşağının içerisinde yaşadığı – saplanıp kaldığı- ve belki de bunu hiçbir zaman farkına varamayacağı ince ince örülmüş örümcek ağıdır. Babamdan biliyorum; ona sorsan hala uzaklarda bir yerlerde bir şeyler yapıyorum.

Biriktirdiğim anıların benimle oynamasına izin veriyorum çoğu zaman. Bazen ne kadar ileri gidebileceklerini deniyorlar üstümde. Bazen, birinin sesini bir başkasına benzetiyorum. Hani olmayacağını bile bile başını kaldırıp ‘Acaba?’ dersin ya, o hesap.

Bir zamanlar anılarımı hiçbir şeyle değişemeyeceğimi söylerdim. İnsan nasıl bu kadar aptal olabiliyor, merak ederdim. Şimdi arşivlerimde değiştirilmeyi bekleyen anılarım var, ikinci ele bile düşmüyorlar. Mesela, unutayım istiyorum 2015 yılının son 3 ayını, yerine garanti bir 3 ay alayım hayatımdan. Anılar, içerisindeki çaresizlikle büyüyor. Güzel anı dediğimiz, 3 yıla kalmadan ruhumuzda bir izmarit yarasına dönüşüyor.

Mutsuz değilim bu aralar. Belki biraz ya da. Önemli değil hani. Gerçekten değil. Kırgınlıklarımız her daim var ve bir şekilde olacaktır; insanız sonuçta. Anılar, diyorum, ne halt yediklerini biliyorum ama ona rağmen bu kadar çabuk kandırabilmelerine beni, çok bozuluyorum.#kişisel#analiz#psikoloji

Yazar: wherethehollowthingsare

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s