Çok bilinmeyenli

Umarım kendimizi bir hiç uğruna heba etmiyoruzdur, çünkü umarım bu sinir ve stresten yıpranmış, kahveyle yıkanmış midelerimizin bir ederi vardır.

İnsanın sorumluluk alması tuhaf bir his. Hiçbir zaman ne kadarının altına girmesi gerektiğini bilmiyor. Hiçbir zaman ne kadarını kaldırabileceğini öngöremiyor. Çok bilinmeyenli, birden fazla matriksli ve sıfırı bol olan dağılımları yedirebiliyor da matematiksel modellerine, hayatın arabasına ne taraftan ve ne kadar hızlı çarpacağını göremiyor.

Çok düşünüyorum, ben hiç acaba depresyonda bir salyangoz gördüm mü hayatımda? Çünkü nasıl bilebilirim ki, eğer onun normal yaşayışında ne yaptığını bilmiyorsam, depresyondayken ne yapacağını? Mesela, yağmur yağarken nereye döküleceğinin hesabını yapıyor mu? Büyük büyük kararlar alıyor mu, bir gece öncesinden ve yuvarlak masalarda?

İstenmek, sevilmek, takdir edilmek, beğenilmek… Bunlar hep aynı ailenin kuzen çocukları. İnsan kendine büyükleniyor, olmazsa hiçbiri sorun olmaz sanıyor. Başkasına yalan söyleme ihtimalimiz bile yüzümüzü kızartıyor, kendimize gelince ustası kesiliyoruz ucuz aldatmacaların. Bilmiyorum hani, gerçekten bilmiyorum; çünkü belki de inanmaktan başka çaremiz kalmıyor.

Ucuz hesaplar yapıyorum bazen. Kimse ölsün istemem belki ama hayatım boyunca bir daha görmek istemeyeceğim insanlar da var. İnsan, bu kadar yaklaşmamalı nefretinin yanına.

Karman çorman bir kaç hafta, karmakarışık hisler. Çok ilginç, bunca zamandır tutunuyorum sanmıştım. Çoktan bırakmışım ve profesyonelce kendimden saklamışım.

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s