Doku

Tekrar ediyorum, sen neyin sende kalmasını istiyorsan alabilirsin.

Bugün hayatımda kontrol sahibi olduğumu düşündüğüm anların aslında bir illüzyon olduğunu fark edince sarsıldım. Kontrol de bir yere kadar, seçimler de. Bakın, tekrar ediyorum bu kadercilik değil ve olamaz. Bu olasılıktır. Ancak ve ancak milyonlarca neden ve sonuç ilişkisinin bizi nereye sürükleyebildiğini saniyeler içinde hesaplayabilseydik, bir tek o zaman hayatımızı kontrol etmekten bahsedebilirdik.

Peki ben buraya nasıl geldim?

Bugün, sıradan bir konuşmanın ortasında kendimi hiçbir yerine konduramadığım konuşmaları yaparken buldum. Yakışmaması değildi olay, absürt değildi konular. Sadece o sahnenin insanı değildim sanki ama geçmişimde beni o sahneye taşıyan kocaman bir 11 yıl vardı. Yani 11 yıl öncesinden şahlanıp bugüne hazırlanmıştı. ‘Ya içindeydim çemberin ya da dışındaydım’ hani.

Herkesin geçer, olur, merak etme dediğini kendime devleştirmeden duramıyorum. Donuklaşıyor bakışlarım, eminim. İyiyim, dedim mesela bugün birden fazla kere, sadece biraz hastayım, dedim ardından. Uzaktan iki boyutlu, yanında gidince derinliği olduğunu fark ettiğim kara bir delik içimdeki sızı şimdi. Yanlış yerde aradığım yaslanışlar var. Nerede arar insan, beyninin kırılan yanını uyutan lokal anesteziyi?

Tekrar ediyorum, sen neyin sende kalmasını istiyorsan alabilirsin. Bazen çok dışından izliyorum, geldiğim limanın gemilerini.

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s