KATMA DEĞERSİZLİK VERGİSİ

Bir şah var elimde şimdi ve bir de diğer tüm piyonlar. Hayata karşı herkesin durumu şah-mat en sonunda ama belki bir pazarlığa oturmak lazım ve biraz daha cüretkar bu durumda.

Korkularımızla yüzleşebilmek sanırım bir süreç meselesi. Sonuçta her yandığımızda bu hayatta, son kaydettiğimiz yerden başlama lüksümüz yok hani. Bazen keşke diyorum bir şeytanla kesişseydi yolum, ruhum için pazarlığa oturabileceğim. Bunlar bazılarına hep bir çıkar yol gibi görünür; oysaki çoğu zaman çaresizlikten doğan yakarışlardır. Bazen, yine, keşke diyorum hayatımdan çok değer verdiğim bir şeyi çıkarıp yakın geleceği değiştirebilseydim. Bir nevi adak adamak hani. İnsan kendini mutsuz edebilmeyi çok büyük mesele olarak görmüyor, koruyabilecekse sevdiklerini.

Şimdi hayatı karşıma alsam ve bir satranç masasına otursak beraber. Kursak saatleri. Amacı kazanmak olan bir oyunda mağlup geleceğimi bile bile dizsem taşları masaya. Bir eksik, bir fazla fark eder mi hayattan? Acelesi olmayan kavramların zamana karşı duruşu bu yüzden mi bu kadar ukaladır mesela?

Kazanmak için oynamadığın aşikarsa, zamandan kazanmana göz yumar mı hayat, tahtanın dört bir ucuna durmadan kaçırdığın şahla?

Kapıda bekleyen kötü haberler var. Her şeyi kaldırabilirsin belki ama keşke zaman oyalansa biraz daha.

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s