BATIK ŞEHİRLER

[MÜRACAAT OFİSİ]

Şimdi senin de hayal kırıklıkların var ama hayat bu, kırıklarla dolu. Eli yüzü düzgün bir kış akşamına sığınmak istemiştik hani. Sonra mevsim geçişlerini nasıl da sevmediğimizi anlatmıştık birbirimize. İnsanlar da yapraklar gibi dökülür ya sonbaharda, belki de en çok o zamanlarda vurdu kayıplarımız bize.

Şimdi senin de herkesten sakladığın zayıflıkların var. Yalancı bir yanın ve elde edemediklerini, sırf da elde edemediğin için kötülemişliklerin var. İlginçtir ki bunları söylemeye çekiniriz hep birbirimize; oysaki böyle böyle bürünür insan ete, kemiğe.

Senin de olmasın istediğin gündüzler, bitiremediğin geceler var yatağında. Canavarlar var giysi dolabında, pişmanlıklar bavullarında. Açılamadığın kaç kişi var hayatında, saydın mı hiç? Kaç hayale sığındın da olduramayacağına inandın mesela? Kaç fırsatı kaçırdın, kaç kişiyi yarı yolda bıraktın acaba?

Kendini vurmak için okyanusların dibine, bu kadar sebebin varsa otur oturduğun yerde bence. Daha nice yelkenler açılacak içinde. Hem bunlarla yorsaydık, durmadan kendimizi – birbirimizi, tüm insanlık okyanusun dibine kurmak zorunda kalırdı yerleşim yerlerini.

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s