BİLİM KURGU GİBİ BİLİM KURULU

Kızdığım insanlara yer yatağı yapıyorum ruhumda. Tanrılar senin şahidin olsun ki, suça yataklık etmekten sürülsünler cehenneme onlar da.

Aklım komşumun kaçak elektrik çektiği bir sayaç gibi durmadan çeviriyor düşünceleri. Biz bu derde ne zaman düştük be Hayyam? Hırs desen hırs, cehalet desen gırla. Sanki tüm insanlık herkesin ebe olduğu bir körebe oynuyor, görmemiş mimarlara yaptırdıkları konaklarında.

Eleştirirsem kırarım diye korkuyorum bazen; sussam hani, iyilikten çok kötülüğüm dokunuyor gibi geliyor. Ben de sularla çekilirim, ben de kirliyim ve ben de belki hadsizim. Yoksa toplumlar böyle böyle mi yozlaşıyor? Yoksa bize doğuştan gelen insanlık hakları, tanrıların rakı sofrasında anlattığı bir fıkra mı? Yoksa “Senin sorunun ne dostum biliyor musun?” diye soran klişe bir Amerikan filmine verilen, herkesin bildiği cevap mı?

Herkes çok özgür düşünüyor. Tebrik edelim Hayyam! Bugün de içelim. Kimsenin kimseyle arasına girmeyeceğim de, insanların hıyarlıklarına bu kadar çok takıldığım için kendime muhalefetim.

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s