GALAKSİ YÜKÜ

Yürüdüğün yolları çakıllarla kaplamışlar şimdi. Kimi neden özlediğin bile belli değil veya hangi zaman dilimini ne için. Yüreğinin duvarlarını kazıyan bir his oluyor sonra bu huzursuzluk.

Biri sorarsa yıllar sonra bana ne olduğunu, kendi hayatımı mahvettiğimi ve bunu hiçbir şey yapmayarak başardığımı anlatacağım. Sen ve daha başkaları çakıl dökülü yollarda yürüyeceksiniz, ben her gece başka bir evin camını taşlayacağım. Bugün, oturduğum yerde toz tutsam, geçmişimi ve geleceğimi aynı kokteylde altın tepside sunsam, çok sevdiğim şarkıları – ya da – bana hissettirdikleriyle unutsam, kimi suçlayacağım?

Boynum bazen ilmek ilmek ağrıyor ve acaba hangi galaksinin yükü omuzlarıma çarpıyor? Bazen hepimiz, sevildiğimizi duymak için cama vuran çakıl taşlarıyla uyandırılmak istiyoruz. Güzel bir anım vardı buna benzer bir yerlerde, şimdi bir kedi yavrusu gibi annesini arıyor.

Benimle bir sırrını paylaş hani; görünmek istediğin kişiyle olduğun kişi arasındaki farka tekabül etsin bu. Bak çünkü herkes o çakıllı taşın yolcusu olduğunu sanıyor ama herkes başka bir ağaca sarılıp ağlıyor.

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s