Bunlar aslında iyi şeyler

Hakkında daha çok konuşacağım, belli oldu. Yazıp yazıp sileceğim, hakkettiğin her bir kelimeyi sözlüklere ben ekleyeceğim.

Özlemiyorum dersem yalan olur şimdi. Etkilenmedim, hayatım eski rutininde ve her şey aynı dersem, tarih beni affetmez hani. Canım yanmıyor, çabuk toparladım dersem, senin adın kanar yara izlerimden. Ben yalan söylemedim sana hiç. Yalan söylememek de aynı şekilde, borcumdur kendime.

Bir daha umarım hiç konuşmayız. Hiç sormazsın halimi hatırımı, hiç çıkmaz adın karşıma. İlginç, insanlar genelde bunları nefret söylemi sanar. Oysaki kesiklerini saranların yara bandıdır bu kaçınışlar. Çünkü aklım çıkıyor bir daha karşıma çıkarsan ve yine düzenimle, ruhumla oynarsan ve yeniden yine ben bunu kaldıramazsam diye. Biliyorum, illaki üstesinden gelirim de hani, her şey daha çok yeni.

Birden çok fazla zamanım oldu, senin bıraktığın boşlukta. Ben bundan önce nasıl harcıyordum kendimi? Kötü anmıyorum, anamıyorum seni ama illaki her bitenin arkasından gelir keşkeleri.

Yersiz bir anlaşmazlıktır gidiyor şimdi, uykumla benim aramda. Çok tuhaf bir hüzün anlatmaya çalıştığım; kırıldığım yerden huzur bulmuşum da sanki girilmesi gereken tek yola çok da geç kalmadan girmişim gibi.

Sana yazdığım son mektubumsu değil bu, bu arada. Biliyorum.

Ve ben bitiremediğim her şeyi tamamlamaya, sonlandırmaya çalışıyorum ve tahmin edebileceğin gibi seni, sona saklıyorum.

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s