Sadece arkadaş olanlar

Yaktığın yerden yanmak isteyen ben değildim. Uyuştu aklım, ruhum ve biliyorum giden bendim.

Şimdi istediğin her şeyi yapıyor musun aynı yerde, aynı şekilde? Tüm bunların başladığı yeri kırmızıyla işaretledim. İnsanın kaybolma isteğiyle inatlaştığı yerdeyim. Canımın yandığının gözükmesini istemediğim için günlük hayatımın normal seyrindeyim. Oysaki senden çok ben istedim tarihten silinmeyi.

Şimdi dinlemeni istiyorum: Neredeysen orada kal, duyduklarım, arkandam kabus gibi kovalıyor. Kendini yücelttiğin yerlerden kendini vurdun. İki kelime daha etmene izin verseydim, güneşe çıkamadan kururdun. Aynı yolları bir daha yürü. Yürü ve o yolun ne kadar uzun olduğunu fark ederken hatalarınla büyü.

Yanaşamazdın zaten beklediğim kıyılara, yanaşmak istemediğinden değil de, olduğun kişi buna elvermezdi, yetmezdi. Bir nevi yemezdi. Karakterin bana kalsın, şimdi git istediğin gecede kimi uyutursan uyut. Sorunum bununla alakalı değildi hiç, biliyorsun. Dibi olmayan bir çantada biriktirmişsin tüm o alacalı yalanları.

Kalbini kırmak değil niyetim ama bir ayna al karşına, kendinle konuş. Sözlerim hakaret mahiyetinde değil; çünkü bu seninle senin arandaki bir mesele. Bana sorsalar daha iyi konuşmazdım ve sözlerimi yanlış anlasaydın keşke. Yalnız kendim için değil, bulup da aynı şekilde bırakmadığın herkes için içiyorum bu gece.

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s