Hiç bilmeyeceğin şeyler

Sen şimdi orada bir gecenin koynundasın, ben de burada benimkinin. Hiç anlamadın nedenini başımı öne eğip kaçıp gitmelerimin.

Anlamadın bu hayatla neden yıldızımın barışmadığını. Ben senden önce de, sen varken de ve sen gittiğinde de kendi hayatımı baltalıyordum. Vicdan bu, olurunu olmazını mevzumuzun, ben de herkes gibi sorguluyordum ve yine ben de herkes gibi tek bir dilek hakkımı son kayan yıldıza saklıyordum.

Seninle mutlaka bir bağlantısı var gecelerin bu kadar hüzünlü geçmesinin. Affetmek sorun değil, gel affedelim birbirimizi. Her ne kadar istesek de göze alamadığımız iddialar gibi hayatlarımızın kesişmesi. Benim sana uzak durmam tabiki kasti, tabiki belli bir kırgınlığın getirisi. Küçümsüyorsun, sana özel sanıyorsun hissettiklerini. Uyudum-uyandım hiç haberin yok bu duvarlar kaç kere düşündü seni.

Şimdi korkaklık benim karakterime özel bir sıfat olsun. Birbirimize çok ihtiyacımız olduğu zamanlarda budadık bahçelerimizi. Sen bunu kabul ettin, ben tek bir kelime edemedim dayanamam da indiririm diye yelkenlerimi.

Bir tek kendini yorgun, kendini sokağa bırakılmış, kendini yalnız hissediyorsun. Oysa ben bugün seni dünden daha çok seviyorum. Sevmek için değil, gidebilmek için neleri harcadığımı bilmiyorsun.

Yazar: uykusuzbalinalar

Recreation of something long forgotten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s